Sněhuláci pro Afriku

12.01.2015 20:57

Vážení rodiče,

naše škola se rozhodla zapojit do 3. ročníku projektu Sněhuláci pro Afriku, jehož cílem je pomoci dětem v Africe dostat se ke vzdělání. Akci organizuje pod záštitou ministra školství nezisková organizace Kola pro Afriku, obecně prospěšná společnost. Nejedná se o akci, při níž by se jen vybíraly peníze, ale pomoc se zde uskuteční formou hry a zábavy pro vaše děti.

Cílem této akce v celorepublikovém rozsahu, která proběhne v závislosti na sněhových podmínkách, je postavit co nejvíce sněhuláků, přičemž forma pomoci organizaci Kola pro Afriku spočívá v tom, že se bude vybírat startovné za každého sněhuláka ve výši 50Kč.

Akce bude prezentována i v médiích, můžeme tak ukázat republice, že se školy umí spojit, bavit a pomoci prospěšné věci. Seznam zapojených škol a bližší informace můžete nalézt na stránkách www.snehulaciproafriku.cz V loňském roce se zapojilo téměř 300 škol, ačkoli nebyl sníh, a podařilo se vybrat částku cca 305 000Kč.

Akce je to ojedinělá. Společnost Kola pro Afriku shromažďuje starší a nepotřebná kola od různých dárců. Těch se podařilo nasbírat již kolem 13 000. Tato kola jsou opravována a převezena dětem do Afriky, pro něž je to mnohdy jediný způsob, jak se dostat do školy. Projekt Sněhuláci pro Afriku by měl pomoci vydělat peníze na přepravu dalších kol do Gambie (cca 3100 kol už tam tato společnost přepravila).

Chceme vás proto poprosit, abyste na akci nahlíželi stejně jako my a podpořili ji. 50Kč investovaných do sněhuláka, při jehož stavbě se vaše dítě pobaví, studenti se stmelí, utuží se v nich sociální cítění a snad i pocítí, že se zapojili do něčeho, co pomůže, je dobře investovaných 50Kč. Navíc stavba sněhuláků proběhne i formou soutěže o nejoriginálnějšího sněhuláka. Odměnu za pomoc charitativní akci získají i vylosované školy.

Pojďte tedy společně s námi pomoci dobré věci a podpořte své děti, neodmítejte jim darovat 50Kč na dobrou věc. Pojďme pomoci ke vzdělání dětem i tam, kde cesta do školy není každodenní běžnou záležitostí, ale mnohdy nedostupným snem.

Věříme, že Vás projekt zaujal a naši školu v jeho realizaci podpoříte.

paní učitelka Vanda Sovová